У червні 2014 року поблизу посольства РФ у Києві відбулася акція протесту через трагедію зі збитим у Луганську військовим літаком Іл-76. Тоді протестувальники змусили ексміністра транспорту Миколу Рудьковского кинути камінь у бік будівлі посольства.
У Росії на екснардепа завели справу, а восени 2018 року його було затримано в Москві, коли той на запрошення знайомого прилетів з Іраку до Москви. Як виявилося, то була пастка. У грудні 2019 року Рудьковського засудили до двох років колонії загального режиму.
Екс-мер Чернігова вийшов з в’язниці у квітні цього року і відразу повернувся в Україну.
"На суді в якості доказів російські спецслужби використовували відеозаписи своїх агентів, які в той день брали участь в антиросійській демонстрації. Російська агентура в Україні активно діє. Вони були серед нас у натовпі, щоб вирахувати всіх учасників. Записали не тільки мене, а більшість людей", розповів Рудьковський.
Каже, що у тюрмі він сидів у камері на 35 в’язнів. Влітку було нестерпно спекотно , а взимку – дуже холодно. Найстрашніше було потрапити в тюремний блок інституту психіатрії, де в’язнів накачували невідомими препаратами.
"Найстрашніше - це тюремний блок в інституті психіатрії Сербського, куди доставляють ув’язнених на обстеження. Я був там три тижні, і це місце, де страх тебе не відпускає ні на хвилину. Деяким ув’язненим там дають різні препарати, ін’єкції, питво, зокрема, примусово, коли бачиш, у що це перетворює людей, - це справжній шок. Я там навіть воду боявся пити. Всі ці розповіді про каральну психіатрію - це не вигадки, я це бачив на власні очі".
В Росії влада давно наплювала на людей, вони там з цим всі змирилися і так живуть, вважає пан Рудьковський. До українців там ставляться вороже. Він жалкує, що в Україні є чимало наївних людей, які не розуміють, що саме Росія є найбільшою загрозою для нашої країни.
Під час перебування у в’язниці у Рудьковського намагалися віджати бізнес. В інтерв’ю виданню він сказав, що збирається повернутися до Іраку, де є у нього нафтовий бізнес. Хоче аби Ірак та Україна плідніше співпрацювали в енергетичній сфері. На Близькому Сході є нафта і мало продовольства. У нас навпаки. Тож можна розвивати торгівлю.
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини