Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала компанії "Вінницягаз", "Волиньгаз" і "Київоблгаз" на 850 тис. грн кожну і зобов’язала їх до 5 квітня перерахувати платіжки побутовим споживачам, прибравши незаконно нараховані додаткові обсяги газу, повідомила керівник регулятора Оксана Кривенко.
"Позаплановими заходами державного нагляду та контролю було встановлено здійснення операторами ГРМ незаконних дій, які полягали у донарахуванні побутовим споживачам додаткових обсягів природного газу", – написала вона на своїй сторінці Facebook за підсумками відкритого засідання комісії в п’ятницю.
О.Кривенко зазначила, що ці обсяги були включені в обсяги виробничо-технологічних втрат і передбачені в тарифі. "Тобто за таких обставин побутовий споживач фактично мав двічі оплатити той самий обсяг", - пояснила глава регулятора.
Вона наголосила, що накладені штрафи є максимально можливими.
О.Кривенко додала, що облгази зобов’язані також до 5 квітня перевірити відсутність таких неправомірних донарахувань із застосуванням коефіцієнтів приведення обсягів природного газу до стандартних умов іншим побутовим споживачам, і перерахувати платіжки на підставі даних лічильників газу, починаючи з жовтня 2018 року.
Крім того НКРЕКП вирішила звернутися в Антимонопольний комітет України з проханням провести детальне розслідування ознак порушення законодавства, виявлених під час позапланової перевірки ліцензіатів.
"Тривають перевірки інших операторів ГРМ. Про результати будемо повідомляти", – зазначила О.Кривенко.
Як повідомлялося, НКРЕКП 23 листопада 2018 року винесла ряд рішень, якими заборонила операторам (зокрема, облгазам, які входять у групу РГК Д.Фірташа) здійснювати донарахування в платіжках за газ, які виникли в результаті приведення його обсягів до стандартних умов. Проте облгази, ігноруючи рішення комісії, продовжували здійснювати відповідні донарахування. Через це на початку січня 2019 року комісія звернулася до Державної регуляторної служби із запитом про дозвіл на проведення позапланової перевірки. Відповідний дозвіл було отримано в другій половині лютого.
Наразі всі 20 операторів ГРМ, що входять в РГК, оскаржують заборону НКРЕКП про здійснення донарахувань за приведення до стандартних умов.
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини