![Українська влада має план на випадок ескалації](https://prk.city/foto/news_foto/202202/5166.jpg)
Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав у вечірньому ефірі телеканалу «Свободи слова на ICTV» у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«І в уряду план є, і в наших військових. Всі ці плани, звичайно, розроблено. Частина з них має гриф «таємно», безумовно, ми не будемо їх зараз в ефірі обговорювати. Але повірте, що ми готові, всі плани сформовані», - сказав Шмигаль.
За його словами, ЗСУ підготовлені, щодня на рівні президента та уряду проводяться зустрічі та наради щодо поточної безпекової ситуації.
«Наша логістика, Укрзалізниця, вся інфраструктура в областях практично в усіх готова до усіх можливих сценаріїв розвитку ситуації в Україні», - сказав глава уряду.
Як повідомлялося, 21 лютого президент Росії підписав укази про визнання двох самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Угоди між цими квазіреспубліками і Росією передбачають надання їм військової допомоги. Росія, таким чином, відкрито визнала свою військову присутність на території ОРДЛО.
22 лютого Путін заявив, що кордони квазіреспублік "ДНР" і "ЛНР" прописані в їхніх конституціях, і вони збігаються з кордонами Донецької та Луганської областей у складі України.
Лідери країн ЄС, США, Канади та більшості демократичних країн світу засудили такі дії Кремля, які є прямим порушенням міжнародного права та власних міжнародних зобов’язань РФ.
У МЗС України заявили, що Москва нестиме повну відповідальність за руйнування Мінських домовленостей і процес мирного врегулювання збройного конфлікту на сході України у разі визнання цих незаконних утворень.
З 17-18 лютого почалося загострення ситуації на сході України. У п’ятницю керівництвом маріонеткових "республік" ОРДЛО було заявлено про початок евакуації жінок, дітей, людей похилого віку насамперед з населених пунктів лінії розмежування через нібито наступ ЗСУ. У суботу в "ЛНР" і "ДНР" була оголошена загальна мобілізація чоловіків.
Зі свого боку, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний звернувся до жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей, підкресливши, що Україна не проводить ніяких наступальних операцій на сході України, і закликав не вірити брехні окупантів.
Новини по темі:
![Зеленський поставив задачу прирівняти корупцію до держзради на час війни](/foto/news_foto/202308/7103_t.jpg)
![Звернення Предстоятеля Православної Церкви України (відео)](/foto/news_foto/202304/6751_t.jpeg)
![Уряд сподівається на вступ України в ЄС менш ніж за 2 роки](/foto/news_foto/202301/6371_t.jpg)
![Верещук просить українців за кордоном не вертатись в Україну на зиму](/foto/news_foto/202210/6095_t.jpeg)
![До Чернігова з робочою поїздкою завітав Денис Шмигаль](/foto/news_foto/202210/6080_t.jpg)
![НАТО обіцяє найближчими днями передати Україні засоби для протидії іранським дронам-камікадзе](/foto/news_foto/202210/6063_t.jpg)
![](/themes/responsive/images/shadow-divider.png)
Коментарі (0 шт):
Ви повинні авторизуватися на сайті для того, щоб залишати коментарі!
Останні новини
Внаслідок обстрілу Ніжина зруйновано дах багатоповерхівки, поранено 4 людини
В ніч на 26 липня агресор атакував Шахедами Ніжин. Внаслідок обстрілу зруйновано дах двоповерхового житлового будинку, який вже непридатний для проживання. Детальніше
26.07.2024
Поєднання історії та сучасності. Сокиринський професійний ліцей запрошує на навчання!
13 ліцензованих професій, необхідних на ринку праці, подальше здобуття освіти у вищих навчальних закладах, належні умови для навчання, проживання та дозвілля – у Сокиринському професійному аграрному ліцеї у розпалі вступна кампанія. Детальніше
26.07.2024
У Прилуках блокують засідання ТВК. Вп’яте без кворуму
Комісія ТВК знову не зібралася. За останній місяць це вже вп’яте. Детальніше
25.07.2024
АМКУ дозволив французькому мільярдеру купівлю lifecell
Антимонопольний комітет 25 липня схвалив заявку на покупку французькою DVL Telecom українського оператора lifecell. Детальніше
25.07.2024
Провладні депутати блокують роботу сесії у Прилуках!
У Прилуках 51-а позачергова сесія, анонсована на 25 липня не відбулася через відсутність кворуму. Цього разу її роботу проігнорували саме провладні обранці, а ось так звані опозиційні прийшли у повному складі аби голосувати за надважливі питання для життя громади. На розгляд виносилося 10 важливих питань для життя міста. Медицини, освіти, цивільного захисту. Детальніше
Всі новини