Співробітники Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще 6 колаборантів, які обіймають «посади» в органах місцевої влади та силових структурах на тимчасово окупованих територіях.
Зокрема, підозру від СБУ отримав колишній голова Вовчанської територіальної громади на Харківщині, який в умовах воєнного часу перейшов на бік ворога.
Наразі він «очолює» так звану «військово-цивільну адміністрацію Вовчанського району», де займається популяризацією політичної партії «єдіная росія» та виправдовує збройну агресію рф.
Крім того, після тимчасової окупації територій Запорізької області до Мелітополя повернулася соратниця скандально відомого Володимира Рогова, лідера місцевого Антимайдану та керівника так званого руху «русская весна».
Колаборантка ще з 2014 року є активною прихильницею створення псевдоутворення «знр» на території регіону.
За це у 2016 році СБУ повідомила їй про підозру у державній зраді. З тих пір зловмисниця переховувалася від правосуддя на території росії. Після широкомасштабного вторгнення рф на знак подяки за лояльність жінка отримала «посаду» так званої «голови Кирилівської ОТГ».
Інший колаборант – Станіслав Селіванов – є одним із засновників в Україні «партії політики путіна» і теж активно співпрацює з ворогом з 2014 року.
Мешканець Бердянська брав особисту участь у анексії Кримського півострова і отримав за це медаль «за повернення Криму». Згодом обіймав посаду члена так званої «ради лнр».
Після окупації частини Запоріжжя його «підвищили» та призначили «заступником мера Бердянська з питань соціальної сфери».
Ще один ворожий поплічник – колишній поліцейський, який у 2015 році не пройшов переатестацію та був звільнений з поліції.
Тепер зловмисник очолив «Днепрорудненский райотдел милиции». У новому статусі допомагає окупантам тероризувати місцевих патріотів і проукраїнськи налаштованих мешканців, яких затримує фсб.
Другий функціонер «силового блоку» очолив «Великобелозерский райотдел милиции». Хоча свого часу був засуджений до 6 років тюрми за підробку документів та викрадення авто.
Та у новому статусі зловмисник активно займається залякуванням місцевих мешканців і встановленням окупаційного режиму.
Отримав «кар’єрне підвищення» і колишній працівник районних електромереж смт Андріївка, якого звільнили за крадіжки.
Він деякий час працював охоронцем на місцевому агропідприємстві, тож без вагань прийняв пропозицію ворога обійняти псевдопосаду «голови Андріївської ОТГ Бердянського району».
Тепер щоб довести свою лояльність, активно агітує земляків підтримувати окупантів.
Наразі усім зловмисникам оголошено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 15 років.
Заходи з викриття проводили співробітники Департаменту контррозвідки СБУ та Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Харківської та Запорізької обласних прокуратур.
Новини по темі:
Жительку Чернігова засудили до 15 років тюрми - «зливала» військові об’єкти представнику РФ
МВС та СБУ пропонують посилити контроль над Telegram для запобігання терактам
Від «одноразових» підлітків до смертельних побачень — топ гучних викриттів УСБУ на Чернігівщині
СБУ та Нацполіція заблокували 6 нових «схем для ухилянтів»: серед затриманих – експосадовець Кабміну та керівництво вищих навчальних закладів
Двох залізничників із Херсонщини прокуратура обвинувачує у державній зраді за співпрацю з окупантами
Тіньові помічники російської економіки: Етбар Ейюб, Тахір Гараєв, та мережа обходу санкцій
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
Тютюнова компанія «В.А.Т. – Прилуки» в червні виплатить ще 54 млн грн дивідендів
ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т. – Прилуки» (Чернігівська обл.), що входить до складу міжнародної British American Tobacco (BAT), в період з 18 по 30 червня поточного року виплатить акціонеру 54 млн грн дивідендів. Детальніше
19.06.2026
У Прилуках провели в останню путь загиблого військового ЗСУ Костянтина Однолька
19 червня Прилуцька громада попрощалася з військовослужбовцем, солдатом ЗСУ Костянтином Однольком. Чоловік помер 13 червня внаслідок поранень, отриманих під час виконання бойових завдань на Сумському напрямку. Детальніше
19.06.2026
Відновити будівлю Прилуцької міської ради допоможуть міжнародні партнери
Представники Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможуть у відновленні будівлі Прилуцької міської ради, яка була суттєво пошкоджена внаслідок російської атаки. Вони нададуть необхідні будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт. Детальніше
19.06.2026
З річки на Чернігівщині дістали тіла двох людей
18 червня біля Сновська Корюківського району (Сновська ТГ) з річки Снов працівники Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби підняли на поверхню тіла двох цивільних осіб. Детальніше
18.06.2026
У російському полоні військовому з Прилук дістали уламок, що був за 3 сантиметри від серця
5 червня 34-річний Максим Розумейко з Прилук повернувся додому з російського полону, у якому пробув понад 2,5 роки. У неволю він потрапив з відмороженими ногами та кульовим пораненням. У Курському госпіталі Максиму дістали уламок, що був за три сантиметри від серця. Також хотіли ампутувати ноги. Детальніше
Всі новини