У ході спецоперації в Одесі затримано агента російських спецслужб, який професіонально володів методами конспірації. Ним виявився колишній керівник кримінальної розвідки Управління боротьби з оргзлочинністю (відоме як розформоване у 2015 році УБОЗ) МВС України.
Зловмисник збирав розвіддані у тому числі і стосовно керівництва Служби безпеки.
Також ворожого агента цікавила закрита інформація про установчі дані посадовців і ветеранів МВС, результати розслідувань резонансних справ.
Зібрані відомості він передавав у москву своєму «зв’язковому» – кадровому співробітнику мвд рф Сєргєю Єрьоміну, діяльність якого координує фсб.
Отриману інформацію окупанти використовують для визначення «потенційних цілей» серед українських силовиків, проведення диверсій і спеціальних інформаційних операцій для їх дискредитації та спроб вербування.
Встановлено, що ворожий поплічник переїхав до Одеси після звільнення з міліції у 2014 році. У поле зору російських спецслужб потрапив через свої прокремлівські погляди, які висловлював серед колишніх колег-правоохоронців.
За даними контррозвідки СБУ, зрадника завербували представники країни-агресора у червні 2022 року.
Відтоді за вказівкою московських «кураторів» агент збирав розвідінформацію про Сили безпеки та оборони, відомості про суспільно-політичну ситуацію на півдні України. Для передачі даних в рф застосовував заздалегідь відпрацьований канал електронного зв’язку.
До підривної діяльності зрадник намагався залучити декількох колишніх співробітників підрозділів МВС Одеської області.
Під час обшуків за місцем проживання затриманого правоохоронці виявили засоби зв’язку, які він використовував для комунікації з представниками рф.
Наразі слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру у державній зраді, вчинену в умовах воєнного стану, та йому судом обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин злочину та притягнення до відповідальності інших винних осіб.
Заходи з викриття і затримання зрадника проводили підрозділи СБУ Одеської області за координації Департаменту контррозвідки Служби безпеки та процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.





Новини по темі:
На Прилуччині затримали чоловіка, який ошукав пенсіонерку
У Прилуках затримали чоловіка, який відкрив стрілянину по поліцейських
У Прилуках затримали підозрювану: збувала амфетамін та канабіс
СБУ перехопила російський документ, який заперечує удар українських БПЛА по автобусу з громадянами Білорусі
На Чернігівщині викрили розкрадання понад 11 мільйонів на генераторах для ЗСУ
На Чернігівщині затримали військового у СЗЧ: зберігав вдома понад 6000 набоїв, вогнепальну зброю та боєприпаси
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Прилуках відзначили шістьох школярів, які повідомили поліцію про спробу вербування росіянами
Шестеро учнів з Прилук та району повідомили поліцію про спробу вербування РФ. Анонім у месенджері пропонував дітям «легкі гроші» за підпали автомобілів військових, фіксацію «прильотів» та передачу координат адміністративних будівель. За свідому громадянську позицію школярів відзначили правоохоронці. Детальніше
26.06.2026
Два ліцеї на Прилуччині отримають фінансування на оснащення навчальних кабінетів та лабораторій
Державне фінансування на оснащення навчальних кабінетів, STEM-лабораторій та лабораторій природничих наук отримають два майбутні академічні ліцеї на Прилуччині – Талалаївський та Варвинський. Детальніше
26.06.2026
У Прилуках на території гімназії №2 почались археологічні розкопки
У дворі прилуцької гімназії №2 почались археологічні дослідження. Їх проводить команда з Одеського національного університету на чолі з науковицею Ольгою Демченко. Розкопки проводять на замовлення Охоронної археологічної служби України. Детальніше
26.06.2026
Судитимуть жителя Прилук, який незаконно зберігав зброю та наркотики
У жителя Прилук вилучили 4 згортки з канабісом, пістолет та патрони. Обвинувальний акт стосовно нього направили до суду. Детальніше
25.06.2026
У Прилуках суд вкотре відклав розгляд справи Ярослава Попенка
24 червня у Прилуцькому міськрайонному суді вкотре не відбулося засідання у справі сина міської голови Прилук Ярослава Попенка, якого звинувачують у систематичному збуті наркотиків. Підсудний знову не з’явився до суду. За словами адвоката Ігоря Фесика, з квітня 2026 року його підзахисний служить у ЗСУ. Детальніше
Всі новини