Україна відновлює експорт електроенергії в Європу – за умови першочергового забезпечення українських споживачів та надлишку виробництва електроенергії в енергосистемі.
Про це інформує пресслужба “Укренерго”.
Повідомляється, що відомство провело перший аукціон з розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж для експорту електроенергії у Молдову. За результатами аукціону розподілено 51% (330 із 650 МВт) всієї доступної пропускної спроможності мереж у цьому напрямку серед чотирьох учасників.
Наголошено, що, зважаючи на війну в Україні та пов’язані з цим ризики, нині доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період – на добових аукціонах.
Крім цього, сьогодні, 10 квітня, відбудеться аукціон з розподілу 80 МВт пропускної спроможності міждержавного перетину у напрямку Польщі на дату постачання 12 квітня. Також узгоджується можливість відкриття експорту у Словаччину.
Додамо, що під час опалювального сезону 2022-2023 років російські загарбники здійснили понад 1200 атак ракетами та дронами по ключових енергетичних об’єктах України. З них понад 250 таки влучили у ціль, внаслідок чого 43% магістральних мереж було пошкоджено.
Крім того, усі теплові та гідроелектростанції зазнали різного ступеня ушкоджень від обстрілів РФ.
За оцінкою Світового банку й ПРООН, масштаби руйнувань, завданих українській енергосистемі, виняткові: лише першочергові потреби на відновлення та захист високовольтної мережі “Укренерго” цьогоріч складають майже 1 млрд доларів. Жодна європейська енергосистема не зазнавала такої масштабної спроби знищення.
Новини по темі:
«Мости між містами»: ліцеїсти з Прилук взяли участь в міжнародному проєкті у Польщі
Внаслідок ракетних обстрілів в області застосовано графіки аварійних відключень електроенергії
В Польщі офіційно працює понад 400 тисяч українських чоловіків – це більше, ніж жінок
Прилуцька міська дитяча лікарня отримала нові генератори
У Прилуках впроваджують додаткові заходи щодо забезпечення містян безперебійним водопостачанням
Як у Прилуках надаватимуть послугу водопостачання?
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Прилуках затримали підозрювану: збувала амфетамін та канабіс
У Прилуках 37-річна жінка займалася збутом амфетаміну та канабісу. Наразі її затримали. Детальніше
22.06.2026
Прилуцька громада отримала від партнерів сучасний самоскид із краном
Уряд Німеччини передав комунальному підприємству «Прилукитепловодопостачання» сучасну спеціалізовану техніку — самоскид із краном Mercedes-Benz Arocs. Детальніше
22.06.2026
У Прилуцькому районі за вихідні сталися п’ять пожеж
19-21 червня на території Прилуцького району виникли п’ять пожеж. Горіли господарчі споруди, квартира, суха трава та сміття. Детальніше
22.06.2026
У водоймах на Чернігівщині потонули двоє людей
19 червня з річки Стрижень у Чернігові дістали тіло 10-річного хлопчика. 21 червня з річки Дяговка біля села Волосківці підняли на поверхню тіло 64-річного чоловіка. Детальніше
19.06.2026
Тютюнова компанія «В.А.Т. – Прилуки» в червні виплатить ще 54 млн грн дивідендів
ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т. – Прилуки» (Чернігівська обл.), що входить до складу міжнародної British American Tobacco (BAT), в період з 18 по 30 червня поточного року виплатить акціонеру 54 млн грн дивідендів. Детальніше
Всі новини