Антимонопольні органи США вважають, що продаж браузера Chrome дасть змогу створити більш конкурентне середовище на ринку інтернет-браузерів і обмежить домінування Google.
Щоб дізнатись останні новини, слідкуйте за нашим каналом Google News онлайн або через застосунок.
Міністерство юстиції США готується до рішучої сутички з інтернет-гігантом Google, звинувачуючи його у зловживанні домінуючим становищем на ринку. За даними Bloomberg, уряд вимагає від материнської компанії Alphabet, що володіє Google, продати браузер Chrome, а також наполягає на реорганізації інших ключових напрямків бізнесу. Цей крок є частиною широкомасштабного антимонопольного розслідування, спрямованого на обмеження домінування Google на ринку.
Перші повідомлення про судовий розгляд з’явилися в понеділок в американських ЗМІ, проте представники Міністерства юстиції США відмовилися коментувати деталі. За інформацією видання Bloomberg, під час судових слухань американська влада також домагатиметься перегляду інших аспектів роботи Google, зокрема можливого поділу бізнесу.
Восени цього року Міністерство юстиції заявило про намір вимагати від Google радикальних змін у веденні бізнесу, включно з варіантами розбиття компанії. Ця заява стала результатом розслідування, яке виявило наявність у Google незаконної монополії на ринку цифрових технологій.
Згідно з юридичними документами, уряд розглядає різні способи впливу на компанію, включно з продажем операційної системи Android або браузера Chrome як можливих заходів для зменшення монопольного впливу Google.
Такий крок – поділ на частини компанії Google – став би важливою подією для американської антимонопольної практики, з огляду на те, що за останні десятиліття влада не вживала активних заходів щодо поділу великих технологічних корпорацій, таких як Microsoft на початку 2000-х. У відповідь на ці пропозиції Google вже висловила думку, що вони є «радикальними» і не відповідають юридичним нормам.
Адам Ковацевич, генеральний директор галузевої асоціації Chamber of Progress, у своїй заяві зазначив, що вимоги американської влади надто амбітні та не відповідають стандартам права, пропонуючи натомість більш вибіркові заходи для усунення порушень.
Ця справа є частиною великого антимонопольного процесу, в рамках якого в серпні суд визнав Google монополістом. Суддя округу США Аміт Мехта дійшов висновку, що компанія має незаконне домінування на ринку пошуку в інтернеті.
Серед можливих рішень суду – вимога надати конкурентам доступ до даних пошукових запитів, які збирає Google. Залежно від того, як завершиться судовий розгляд, компанія, найімовірніше, подасть апеляцію, що може затягнути процес на багато років і призвести до розгляду справи у Верховному суді США.
Минулого року завершився процес, під час якого було розкрито, як Google укладала конфіденційні угоди з виробниками смартфонів, включно з Apple, про те, щоб їхні пристрої використовували пошуковик Google як основну опцію. Ці домовленості передбачали великі виплати за розміщення пошукової системи на пристроях і в браузерах за замовчуванням, що забезпечувало компанії унікальний доступ до користувацьких даних.
Суд визнав, що завдяки цим угодам Google отримала значну перевагу в розробці своїх сервісів і змогла перетворити пошукову систему на глобальну домінуючу платформу. Надалі компанія розширила свої позиції, запустивши браузер Chrome, карти Google Maps та операційну систему Android.
Згідно з останніми даними, 2020 року Google контролювала 90% ринку пошуку в інтернеті в США, а на мобільних пристроях ця цифра становила 95%.
Як можливі заходи для усунення монопольного впливу Google розглядають також обмеження доступу штучного інтелекту компанії до даних сайтів і заборону на обов’язкове встановлення Android разом з іншими продуктами Google.
Новини по темі:
Головним постачальником ядерного палива для США попри заборону імпорту залишається росія
Всепогодний промінь-захисник: для армії США презентували бойовий лазер
У США заборонять продаж популярного антивірусу для комп’ютерів: у чому справа
Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар-2024» - перший в історії українського кіно
На заході США сталося нашестя перекотиполя
Приватний космічний апарат Odysseus успішно сів на місяці
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини