У Прилуках запрацювала Рада родин військовополонених та зниклих безвісти

03 липня 2025 р.   423   0
У Прилуках запрацювала Рада родин військовополонених та зниклих безвісти

У Прилуках створили Раду сімей військовополонених та зниклих безвісти. Днями провели перше засідання, на якому обговорили низку важливих питань.

Про це йдеться у сюжеті ТК «Прилуки».

У Прилуках об’єднали сім’ї, що втратили зв’язок зі своїми рідними-військовослужбовцями – створили Раду родин військовополонених та зниклих безвісти захисників. Її очолила міський голова Ольга Попенко.

30 червня провели перше засідання, у ході якого обговорили питання надання правової, психологічної та інформаційної допомоги, посилення комунікації з державними структурами. На порядку денному і питання створення Алеї Надії – символічного простору пам’яті та очікування, присвяченого військовополоненим і безвісти зниклим. Реалізацію проєкту планують розпочати найближчим часом.

Рідні захисників відмічають – створення Ради дає змогу піднімати наболілі питання на публічному рівні та шукати дієві шляхи їх вирішення.

«Вирішили таким способом допомогти, вирішити ці питання і, звичайно, на наступний раз зустрітися з очільниками деяких структур, які допоможуть вирішити ці питання конкретно по ситуації. Сьогодні теж стало питання з приводу військовополонених, конкретно якісь, можливо, запити до пана Лубінця, уповноваженого з прав людини. Можливо, прискорити якісь процеси обміну, якимсь способом знову ж таки нагадати про те, що наші хлопці знаходяться там, і це вже ті підтверджені конкретно через МКЧХ, щоб, звичайно, цих хлопців не забули і найближчим часом повернули і включили в списки по обміну», - зазначила Таміла Хімич, дружина військовополоненого Олександра Хімича.

Родини військовополонених і зниклих безвісти вже тривалий час ведуть активну громадську діяльність. Створили і власну громадську організацію «Об’єднані серцями». Разом їздять на обміни, постійно підтримують зв’язок із відповідальними структурами та проводять мітинги на підтримку військовополонених та зниклих безвісти.

«До нас на акції залучаються і містяни, і кожного разу на акцію приходять по 3-4 нових людини, які ми записуємо, додаємо у групу нашу в телеграм-каналі, ну і намагаємося якось допомогти. Можливо, словом, можливо, підтримкою. Звичайно, кожна акція – це для нас підтримка».

Рада родин військовополонених та зниклих безвісти діятиме до повернення додому всіх оборонців.


Джерело: pryluky.org

Коментарі (0 шт):


Додати коментар:

Ваше ім'я (максимум 15 символів)
Анти-спам код: Оновити

Останні новини

05.06.2026
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини

Наші опитування

Яким чином ви попали на наш сайт?







Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті