Програма «Прозорі міста» дослідила 100 українських міст на предмет прозорості сфери бюджетів і закупівель. У трійці антилідерів Прилуки – лише 14,7% виконання. На думку фахівців, такий низький рівень відкритості в бюджетних питаннях може свідчити про простір для зловживань чи неефективного використання ресурсів громади.
Дані досліджень оприлюднили фахівці Transparency International Ukraine.
У межах Рейтингу прозорості 100 міст програма «Прозорі міста» дослідила наскільки прозорою у містах є сфера бюджетів і закупівель.
Зазначається, що жодне зі 100 українських міст у 2024 році не досягло максимальної прозорості у сфері «Бюджет і закупівлі». Більше того, 79 зі 100 муніципалітетів не змогли успішно реалізувати навіть половини критеріїв.
У трійці аутсайдерів – Новояворівськ (лише 8,8% виконання), Світловодськ (11,8%) та Прилуки (14,7%). Такий низький рівень відкритості в бюджетних питаннях підриває довіру громадян і може свідчити про простір для зловживань чи неефективного використання ресурсів громади.
Водночас найвищий результат показала Вінниця – 82,4% виконання. Друге місце за успішністю у цій сфері розділили три міста – Київ, Миколаїв та Чернівці, кожне з яких виконало 67,6% сфери. Третю сходинку поділили Луцьк і Мукачево (по 64,7%).
Зазначається, що сфера «Бюджет і закупівлі» є лакмусовим папірцем того, як ОМС управляють ресурсами громади.
“Саме тут стає зрозумілим, чи демонструє місцева влада, на що витрачає кошти, чи забезпечує прозорість і конкуренцію на тендерах, і чи мають мешканці реальний вплив на бюджетні пріоритети. У мирний час прозорість бюджету та закупівель – це фундамент довіри містян до влади. В умовах війни вона набуває ще більшого значення, оскільки від неї часто залежить безпека, виживання та відновлення громади. Натомість непрозорі процедури у цій сфері загрожують не лише репутації міста, а й можуть негативно впливати на подальшу співпрацю з міжнародними партнерами та донорами”, - йдеться у повідомленні.
Однак, попри цю критичну важливість, рівень прозорості сфери «Бюджет і закупівлі» у 2024 році становив лише 39,6% – четверте місце з-поміж семи досліджуваних сфер муніципального управління.
Водночас найкраще міста справляються зі сферою «Відкритість» (52,9%). Це свідчить про те, що базова інформація публікується більшістю міст доволі активно, проте, коли йдеться про планування чи використання коштів громади, прозорість знижується. І ця проблема носить системний характер для багатьох міст.
Новини по темі:
Прилуцький виконком виділив кошти для надання фінансової підтримки містянам
Українці отримають у квітні 1500 гривень від держави: хто саме та що варто знати
Прилуцька громада отримає від благодійників фінансування на встановлення сонячної електростанції
У Прилуках виділили кошти для виплат одноразової грошової допомоги
Громада Прилуччини виділила 7 мільйонів гривень на підтримку ЗСУ
У 2025 році на роботу ЖКГ Прилук виділили майже 47 мільйонів гривень
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини