Служба безпеки та Національна поліція ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. На оборудках викрито 14 організаторів, які продавали свої «послуги» від 1,5 до 13 тис. доларів США.
Так, у Києві кіберфахівці СБУ викрили колишнього головного спеціаліста секретаріату Кабміну та заступника декана столичного університету, які за гроші влаштовували ухилянтів викладачами вишу.
У Черкаській області підозру отримала доцентка кафедри місцевого університету, яка знімала ухилянтів з розшуку в ТЦК і допомагала «списатися» з військового обліку на підставі фіктивних діагнозів.
Для реалізації оборудки фігурантка використовувала знайомих серед лікарів та посадовців військкомату.
Також у регіоні викрито 27-річного адміністратора Телеграм-каналу, який поширював геолокації ТЦК на території Канівського району.
На Хмельниччині затримано завідуючого відділенням психіатричної лікарні – члена експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (колишній МСЕК).
За гроші він організовував військовозобов’язаним псевдогоспіталізацію для оформлення «статусу» непридатних до військової служби.
У Кропивницькому викрито злочинне угруповання, учасники якого підвозили своїх клієнтів до однієї з прикордонних областей України, а потім лісовими стежками, поза контрольно-пропускними пунктами, переправляли їх до однієї з держав ЄС.
У Житомирі затримано ще трьох фігурантів, які через знайомих лікарів та посадовців ТЦК оформлювали ухилянтам документи про «погане» здоров’я з можливістю подальшого виїзду за кордон.
Наразі всім затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (пособництво у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене організованою групою);
- ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон);
- ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
- ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, Черкаської та Кропивницької окружних прокуратур, а також Черкаської, Хмельницької та Житомирської обласних прокуратур.




Новини по темі:
На Чернігівщині затримали військового у СЗЧ: зберігав вдома понад 6000 набоїв, вогнепальну зброю та боєприпаси
Жительку Чернігова засудили до 15 років тюрми - «зливала» військові об’єкти представнику РФ
Керував скутером попри заборону суду й пропонував поліцейським хабар
У Прилуках затримали 20-річного наркоторговця
Збували метадон «з рук в руки» та поштою: на Прилуччині затримали групу наркоторговців
На Прилуччині затримали чоловіка, якого підозрюють у викраденні мікроавтобусу
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини