Фото: ТК «Прилуки».
Цьогоріч Прилуцька центральна міська лікарня поповнила матеріально-технічну базу на понад 22 мільйони гривень. Кошти на закупівлю обладнання виділили із міської казни.
Про це йдеться у сюжеті ТК «Прилуки».
Прилуцька центральна міська лікарня придбала нове обладнання. Кошти на це – понад 22 мільйони гривень – виділили із міського бюджету.
Як зазначила директорка лікувального закладу Яна Погоріла, за допомогою нового обладнання лікарі зможуть застосовувати нові методики лікування, які до цього використовували у медзакладах області чи столиці. Серед придбаного високовартісного обладнання є й ті позиції, які передбачені вимогами Національної служби здоров’я України, тобто є обов’язковими.
Є медичне обладнання, яке придбано для структурних підрозділів і використовується поточно. Це монітори, інфузійні насоси, електрокардіографи.
«Це ніби незначне, невелике обладнання, але його потрібно багато, воно виходить з ладу і потребує постійного оновлення», - говорить Яна Погоріла.
Для відділення хірургії закупили дороговартісне обладнання – відеоендоскопічну стійку з 3-ма ендоскопами (гастроскопом, дуоденоскопом і колоноскопом) та енергоблок BOWA ARC 350 вартістю понад 12 мільйонів гривень.
Цей блок закриває майже весь спектр хірургічної потреби, як і на відкритих операціях, так і на ендоскопічних чи лапароскопічних, тобто малоінвазивних операціях. Електрокоагулятор дозволяє не лише видаляти уражені тканини, а й ефективно зупиняти внутрішні кровотечі. Завдяки цьому обладнанню лікарі зможуть виконувати більш складні оперативні втручання на органах шлунково-кишкового тракту.
Нове обладнання забезпечили і для стабільної роботи лор-відділення. Зокрема, придбали аудіометр і бедансометр, що дозволять проводити професійне обстеження пацієнтам, які мають патологію слуху, в подальшому навіть з підбором слухових апаратів.
Серед обладнання життєзабезпечення – транспортний ШВЛ, який «дихає» за пацієнта. Апарат потрібний під час транспортування хворих до інших медзакладів.
Також для відділення травматології придбано артроскопічну стійку (для малоінвазивного лікування суглобів).
Крім того, із міського бюджету виділили додаткове фінансування на розробку проєктної документації – на ремонт пологового відділення, на створення нового відокремленого структурного підрозділу (згідно вимог з січня 2026 року це має бути окремий інсультний блок) та на ремонт відділення гінекології.
Новини по темі:
Прилуцький ЦНАП отримав додаткове обладнання від міжнародних партнерів
У Прилуцькій дитячій лікарні реалізували єдиний в Україні пілотний проєкт: простір дружній до дитини
У Прилуцькій міській дитячій лікарні працює цифровий рентген-апарат
У Прилуках працює Центр ментального здоров’я: які послуги надає
У лікарні на Прилуччині відкрили оновлене відділення
Ремонт на 150 мільйонів гривень: що зроблять у Прилуцькій міській лікарні
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини