Фото: Поліція Чернігівської області.
Керівник одного з комунальних підприємств Прилуцького району організував схему фіктивного працевлаштування чоловіків призовного віку для незаконного отримання бронювання від мобілізації. Також чоловік привласнив нараховану «працівникам» заробітну плату, заволодівши понад 300 тисячами гривень бюджетних коштів. Йому загрожує до 8 років тюрми.
Про це повідомляє Поліція Чернігівської області.
У ході досудового розслідування встановлено, що фігурант організував незаконну схему фіктивного працевлаштування чоловіків призовного віку на підприємство, яке очолював. Для реалізації протиправної діяльності він вносив неправдиві відомості до офіційної документації, наказів та табелів обліку робочого часу щодо нібито працевлаштування громадян. Насправді чоловіки фактично не працювали та не виконували жодних посадових обов’язків, однак отримували статус працівників підприємства, що давало їм можливість оформити бронювання від мобілізації та уникнути призову на військову службу до Збройних Сил України.
Крім цього, поліцейські встановили, що підозрюваний налагодив механізм нарахування заробітної плати таким «працівникам». Нараховані бюджетні кошти він привласнював, оскільки мав у користуванні банківські картки фіктивно працевлаштованих осіб. Гроші з рахунків фігурант знімав особисто або за допомогою родичів. У результаті таких дій посадовець заволодів бюджетними коштами на суму понад 300 тисяч гривень.
Слідчі та оперативники Прилуцького районного відділу поліції за силової підтримки групи оперативного реагування провели низку санкціонованих обшуків за місцем проживання фігуранта та у службових приміщеннях підприємства, звідки вилучили фінансову документацію, мобільні телефони, банківські картки та інші речові докази.
На підставі зібраних доказів слідчі поліції повідомили посадовцю про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:
— ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення);
— ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем);
— ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).
Санкція найтяжчої зі статей передбачає до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років.
Наразі триває досудове розслідування. Поліцейські встановлюють усіх осіб, причетних до функціонування незаконної схеми.
Новини по темі:
У Прилуках зіштовхнулися дві автівки: травмовано жінку
У Прилуках розшукали зниклу літню жінку
На Чернігівщині викрили директорку підприємства, яка привласнила 8 мільйонів гривень грантових коштів
Поліцейські Прилуччини затримали жителя Полтавщини: пограбував пенсіонерку і втік
Жителя Прилуччини викрили у вчиненні домашнього насильства
На Прилуччині відкрили дві поліцейські станції
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини