Де поховали військового з Прилуччини, який загинув у полоні, ймовірно, внаслідок катувань

01 червня 2026 р.   113   0
Де поховали військового з Прилуччини, який загинув у полоні, ймовірно, внаслідок катувань

Фото: «Слідство.Інфо».

Володимир Сребродольський із села Карпилівка Срібнянської громади – військовослужбовець 152-ї окремої бригади ЗСУ, який потрапив у російський полон у листопаді 2024-го під час боїв за Селидове на Донеччині. Росіяни записали з ним відео, на якому він негативно висловлюється щодо України та української влади. За даними Харківської обласної прокуратури, чоловік загинув у російському полоні. Після репатріації тіла в Україну правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з військовополоненим. Однак громада, в якій Володимир народився і жив, записала його у зрадники й відмовилась хоронити. Де знайшов свій останній спочинок військовий – далі у матеріалі.

Про це пише «Слідство.Інфо».

Аби зʼясувати місце поховання військового Володимира Сребродольського, журналісти побували у Карпилівці, в Срібному, надсилали запити до Харкова, Чернігова, Прилук. У Чернігівському обласному ТЦК в інформації щодо поховання Сребродольського відмовили, аргументуючи тим, що рідні дозволу на розголошення персональних даних не надавали. Але в селі, де народився і жив пан Володимир, жодних родичів у нього не було. Навіть на впізнання тіла в морг не було кому поїхати.

Також журналісти розповіли про те, як зустріли їх у Карпилівці та Срібному. Якщо у селі люди виявилися стриманішими, то у селищній раді ледь не розбили камеру журналістам й поводилися агресивно. За що потім окремо перепросила заступниця голови Ніна Бондаренко. 

Ані в Карпилівці, ані в Срібному не знали, де похований Сребродольський, якого місцеві класифікують як зрадника, попри те, що і в бригаді, де він служив, і побратими, які були поруч з ним в полоні – відкидають це твердження. На тому відео Володимир Сребродольський курить цигарку й говорить російською: «А я за цю, бл*ть, незрозуміло яку владу не хочу помирати. Я ще хочу… мені 55 років. Хочу пару років, щоб мені Бог дав. Спокійно десь жити. Це не Україна».

Військовий медик Микола Шустров, який перебував у полоні разом зі Сребродольським, стверджує, що відео записували з полоненими під примусом: «Сребродольський казав: «Зі мною відео зняли, казали, що казати, щоб я зайвого не сказав». Вони сказали, що це відео по-любому в Україні побачать і побачать, що ти живий».

За словами колишнього полоненого, такі записи робили майже з усіма українськими бранцями. Після потрапляння у полон Сребродольського доправили до колонії в окупованому Торезі. Саме там, за словами Шустрова, чоловіка почали жорстоко бити: «Коли привозять у колонію — б’ють одразу. Це так звана “прийомка”», — каже він і додає: «А потім його ще били через те, що погано вчив гімн».

Останнє побиття, згадує Шустров, було особливо сильним – Сребродольського вдарили по животу, після чого його стан різко погіршився. За словами експолоненого медика, у чоловіка почався перитоніт — гостре запалення черевної порожнини. Медичної допомоги військовому майже не надавали.

«За ніч його з ДІЗО (дисциплінарного ізолятора, — ред.) перевели. Він розповів, що його відбили. Йому все гірше і гірше. Швидка все не їде», — згадує Шустров і додає: «Швидка приїхала — її не пропускають. Там ніхто не чеше свою дупу за полоненим. Ти там не людина — ти там полонений».

Те, що Володимир Сребродольський загинув після жорстокого побиття у полоні, нині розслідують українські правоохоронці. У відповіді на запит «Слідства.Інфо» Харківська обласна прокуратура повідомила: «Після репатріації тіла було відкрито кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з військовополоненим за частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни, — ред.)».

Позицію про те, що відео було записане під примусом, підтверджують і у 152-й окремій єгерській бригаді, де служив Сребродольський до полону. Пресофіцерка бригади Катерина Мирончук говорить: командування розцінює слова, сказані на відео їхнім бійцем, як такі, що зроблені під фізичним і психологічним тиском в умовах перебування у полоні. У бригаді також наголошують, що Сребродольський не здався у полон добровільно і виконував бойові завдання разом із підрозділом до кінця.

«Ми говоримо не про людину, яка здалася добровільно в полон. Вона не втекла, не злякалася, не залишила побратимів, не підставила тих, хто був поруч… Дуже легко формувати думку на основі якихось чуток, емоцій чи чиїхось розповідей у громаді. Але жодна суб’єктивна думка не може бути вищою за факти, честь, службу і реальні обставини, в яких опинився конкретний військовослужбовець».

Пані Мирончук і розповіла, де саме поховали Сребродольського – поховання організували у Прилуках за сприяння Чернігівської міської військової адміністрації. На Полтавщині, де створили 152-гу бригаду, посеред поля висадили дубовий гай. Поміж дерев – пам’ятні плити з білого каменю, на яких написані імена полеглих бійців бригади. На одній із плит зазначено ім’я: Володимир Сребродольський.


Джерело: pryluky.org

Коментарі (0 шт):


Додати коментар:

Ваше ім'я (максимум 15 символів)
Анти-спам код: Оновити

Останні новини

05.06.2026
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
05.06.2026
Під час обміну з рашистського полону повернувся військовий з Прилуччини Сергій Верескун
5 червня під час обміну з російського полону додому повернувся житель села Гриціївка Срібнянської громади Сергій Верескун. Він пробув у полоні понад два з половиною роки. Детальніше
05.06.2026
Додому з рашистського полону повернувся військовий з Прилук Максим Розумейко
Під час обміну 5 червня з російського полону повернувся додому 34-річний Максим Розумейко з Прилук. Детальніше
05.06.2026
У Прилуках презентували книгу письменниці Світлани Пшенічної
4 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація нової книги Світлани Пшенічної «Людонарій». Детальніше
04.06.2026
На Чернігівщині через ворожу атаку знеструмлені понад 4 тисячі споживачів
У Прилуцькому районі Чернігівської області 4 червня внаслідок російської атаки знеструмлені понад 4 тисячі абонентів. Детальніше
Всі новини

Наші опитування

Яким чином ви попали на наш сайт?







Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті