Суд ЄС 15 липня виніс рішення у справі щодо газопроводу OPAL, підтримавши попереднє своє рішення, яке було вигідним для Польщі.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на польське видання Enegetyka24.
Постанова Суду ЄС припиняє суперечку, яка тривала з 2016 року.
Рішення Єврокомісії від 28 жовтня 2016 року дозволяло російському "Газпрому" постачати більше газу по газопроводу OPAL, який зв’язує його газопровід "Північний потік" з Німеччиною. Воно дозволяло "Газпрому" повністю завантажити "Північний потік" для постачання газу до Німеччини та Чехії. До того росіяни використовували половину потужностей газопроводу.
Низка країн регіону протестували проти рішення ЄК, зокрема Польща, яка подала скаргу до Суду ЄС.
Польща вважає, що рішення Єврокомісії призводить до концентрації в одних руках джерел і засобів постачання газу, що "суперечить принципу диверсифікації джерел, шляхів постачання та управління ризиками перешкод або припинення поставок газу".
OPAL на 80% належить WIGA - спільному підприємству "Газпрому" та Wintershall, а решта належить дочірній компанії німецького концерну Uniper.
Суд Євросоюзу 10 вересня 2019 року скасував рішення Єврокомісії від 28 жовтня 2016 року, яке дозволяло російському "Газпрому" постачати більше газу по газопроводу OPAL, який зв’язує його газопровід "Північний потік" з Німеччиною.
Довгостроковий наслідок рішення Суду ЄС - оператор газопроводу повинен забезпечити доступ до своєї інфраструктури третім сторонам, і використання певного газопроводу не може бути гарантоване на понад 50% виключно для "Газпрому" - в цьому конкретному випадку. Суд чітко вказав, що такі газопроводи не можуть бути виключені з правил ЄС.
Росіянам після вересневого рішення довелося скоротити обсяги транспортування газу "Північним потоком" на 12,8 млрд кубометрів на рік, натомість "Газпром" почав збільшувати транзит газу в Європу через Україну.
Однак у грудні того ж року Німеччина оскаржила рішення Загального суду (перша інстанція).
18 березня цього року генеральний адвокат Суду ЄС видав висновок, який підтвердив аргументи польської сторони, наголосивши, при цьому, що рішення у справі OPAL може бути важливим для газопроводу "Північний потік-2".
Новини по темі:
АРМА здійснило огляд переданого в управління майна Нікопольського заводу феросплавів, який належить олігарху Коломойському
З 1 січня в Україні в 4 рази здорожчає транспортування газу
«Нафтогаз» попередив про шахраїв, які від імені компанії пропонують безкоштовний газ та 5000 грн
Жителі Рокитного тимчасово без газу. Як вирішують проблему і коли відновлять постачання?
Пільгова ціна на газ для населення діятиме до травня 2025, — рішення уряду
У Прилуцькому технічному коледжі провели конкурс кращий за фахом
Коментарі (0 шт):
Додати коментар:
Останні новини
У Прилуках відзначили шістьох школярів, які повідомили поліцію про спробу вербування росіянами
Шестеро учнів з Прилук та району повідомили поліцію про спробу вербування РФ. Анонім у месенджері пропонував дітям «легкі гроші» за підпали автомобілів військових, фіксацію «прильотів» та передачу координат адміністративних будівель. За свідому громадянську позицію школярів відзначили правоохоронці. Детальніше
26.06.2026
Два ліцеї на Прилуччині отримають фінансування на оснащення навчальних кабінетів та лабораторій
Державне фінансування на оснащення навчальних кабінетів, STEM-лабораторій та лабораторій природничих наук отримають два майбутні академічні ліцеї на Прилуччині – Талалаївський та Варвинський. Детальніше
26.06.2026
У Прилуках на території гімназії №2 почались археологічні розкопки
У дворі прилуцької гімназії №2 почались археологічні дослідження. Їх проводить команда з Одеського національного університету на чолі з науковицею Ольгою Демченко. Розкопки проводять на замовлення Охоронної археологічної служби України. Детальніше
26.06.2026
Судитимуть жителя Прилук, який незаконно зберігав зброю та наркотики
У жителя Прилук вилучили 4 згортки з канабісом, пістолет та патрони. Обвинувальний акт стосовно нього направили до суду. Детальніше
25.06.2026
У Прилуках суд вкотре відклав розгляд справи Ярослава Попенка
24 червня у Прилуцькому міськрайонному суді вкотре не відбулося засідання у справі сина міської голови Прилук Ярослава Попенка, якого звинувачують у систематичному збуті наркотиків. Підсудний знову не з’явився до суду. За словами адвоката Ігоря Фесика, з квітня 2026 року його підзахисний служить у ЗСУ. Детальніше
Всі новини