Регулятор оштрафував три обленерго за порушення графіків відключення світла

18 січня 2023 р.   946   0
Регулятор оштрафував три обленерго за порушення графіків відключення світла

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП) оштрафувала АТ "Вінницяобленерго", АТ "Чернівціобленерго" та ПрАТ "Волиньобленерго" за недотримання графіків відключень електропостачання споживачам. Про це повідомляється на сайті регулятора.

"На численні звернення споживачів НКРЕКП проводить перевірки операторів систем розподілу (ОСР) електричної енергії щодо дотримання ними графіків відключень електропостачання", – мовиться в повідомленні.

У комісії зазначили, що перевірки охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року.

"17 січня 2023 року на своєму засіданні НКРЕКП розглянула питання про підсумки позапланових виїзних перевірок щодо дотримання АТ "Вінницяобленерго", АТ "Чернівціобленерго" та ПРАТ "Волиньобленерго" вимог законодавства у сфері функціонування ринку електричної енергії та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії. Перевірки охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року", – розповіли в повідомленні. 

В НКРЕКП написали, що вказані ОСР розподіляли участь споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення) нерівномірно.

"За результатами перевірок встановлено, що вказані підприємства допустили порушення вимог Закону України "Про ринок електричної енергії", Кодексу систем розподілу та не дотримувалися Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії в частині порушення графіків відключень електропостачання споживачам. Зокрема, вказані ОСР розподіляли участь споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення) нерівномірно, без дотримання принципу соціальної справедливості. Крім того, неналежним чином інформували споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема, через власні вебсайти", – зазначили в повідомленні. 

"НКРЕКП винесла рішення накласти на АТ "Вінницяобленерго", АТ "Чернівціобленерго"  та ПРАТ "Волиньобленерго" санкції у вигляді штрафу в розмірі 85 тис. грн. та зобов’язала надалі дотримуватись справедливих графіків відключень, а також вимог щодо належного інформування споживачів про перерви електропостачання", – написали в комісії. 

"Крім того, за недотримання принципу недискримінаційності при застосуванні розвантажувальних відключень споживачів електричної енергії передбачена персональна відповідальність керівників ОСР відповідно до положень Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" та Кодексу України про адміністративні правопорушення", – розповіли в повідомленні.

"В умовах дефіциту доступної потужності в енергосистемі та з врахуванням необхідності забезпечення для всіх споживачів рівного доступу до електропостачання НКРЕКП прийняла рішення про накладення на керівників згаданих ліцензіатів адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. НКРЕКП наголошує, що при застосуванні аварійного розвантаження ОСР не повинен допускати дискримінацію між користувачами і має надавати споживачам достовірну та своєчасну інформацію про графіки аварійних відключень", – підсумували в комісії. 


Джерело: 5 канал

Коментарі (0 шт):


Додати коментар:

Ваше ім'я (максимум 15 символів)
Анти-спам код: Оновити

Останні новини

08.06.2026
Тримали оборону 43 дні та відбили атаку російської ДРГ: історія поліцейського з Прилук
Лейтенант поліції з Прилук Микола Щур (псевдо «Мишонок») майже два роки провів у лавах стрілецького батальйону поліції Чернігівщини. Чоловік, як піхотинець виконував бойові завдання на Покровському напрямку, де впродовж 43 днів обороняв позиції, а також на прикордонних територіях, де разом із побратимами відбив спробу прориву державного кордону російською ДРГ. Детальніше
08.06.2026
Селекціонер з Прилук створив понад 15 нових сортів ірисів
Іриси для прилуцького дослідника Геннадія Мамченка – це і хобі, і робота. За понад 20 років він створив і зареєстрував в Американській спілці ірисів понад 15 нових сортів. Вдома на двох сотках присадибної ділянки чоловік вирощує 350 сортів ірисів та 300 експериментальних сіянців, які є фундаментом для майбутніх сортів. Про тонкощі вирощування ірисів, а також професійні поради селекціонера – далі у матеріалі. Детальніше
08.06.2026
У Прилуках завершують будівництво другої в місті підземної школи
Робітники прокладають мережу електропостачання та пішохідну доріжку до входів, фарбують стелю і стіни, облаштовують санвузли. У Прилуках готуються завершити будівництво другої в місті підземної школи. Детальніше
08.06.2026
Горіли гніздо лелеки, будинок та суха трава: на Прилуччині за вихідні сталися п’ять пожеж
5-7 червня на території Прилуцького району виникли п’ять пожеж. Зокрема, горіли гніздо лелеки, будинок, який не експлуатується та суха трава. Детальніше
05.06.2026
У Чернігівській області триває робота щодо зміни топонімів, пов’язаних з імперським минулим
Наприкінці серпня минулого року було прийнято Закон «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу». І були ухвалені уточнення та зміни до інших законів, зокрема до Закону «Про деколонізацію». Фактично, згідно з цим законом висувалися вимоги по-новому зробити коло деколонізації. Детальніше
Всі новини

Наші опитування

Яким чином ви попали на наш сайт?







Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті