СБУ повідомила про підозру Фірташу, який привласнив на мільярди гривень державного газу

15 травня 2023 р.   798   0
СБУ повідомила про підозру Фірташу, який привласнив на мільярди гривень державного газу

Служба безпеки спільно з БЕБ викрила масштабну схему розкрадання блакитного палива із газотранспортної системи України.

До організації оборудки причетні підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому компаній. Серед них керівники «Регіональної Газової Компанії» (РГК), яка фактично управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% всіх газорозподільних мереж України.

За даними судово-економічної експертизи, лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитки на понад 4,2 млрд грн. При цьому загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016-2022 років може становити понад 18 млрд грн.

За матеріалами слідства, посадовці «облгазів Фірташа» розкрадали понад 70% коштів, які передбачалися на закупівлю блакитного палива. Фактично мова йде про привласнення грошей звичайних українців, які оплачували комунальні платежі.

Схема полягала у тому, що облгази, підконтрольні Фірташу, «купували» паливо у підконтрольної йому ж компанії. Але в реальності отримували не більше 30% від проплаченого обсягу газу.

Дефіцит, який утворювався через цю махінацію, покривали за рахунок блакитного палива, що знаходилось у державній власності – облгази просто відбирали «недоотримане» паливо із газотранспортної системи України.

При цьому державі за це майже не платили, посилаючись на «відсутність коштів». За наявними даними, облгази Фірташа сплатили державному оператору української ГТС у середньому 30% від загальної вартості відібраного газу.

У подальшому фігуранти виводили гроші у тінь через мережу підконтрольних олігарху комерційних структур. Із року в рік вони нарощували збитки для держави.

У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшуки в офісах та за місцями проживання організаторів злочинної схеми.

На підставі зібраних доказів Фірташу, двом керівникам ТОВ «РГК», керівнику ТОВ «ЙЕ ЕНЕРГІЯ» і п’ятьом очільникам облгазів повідомлено про підозру за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою, легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

З них – п’ятьом фігурантам підозру повідомлено заочно, оскільки вони переховуються від правосуддя за кордоном. Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук.

Комплексні заходи з викриття злочину проводили співробітники СБУ спільно з Бюро економічної безпеки за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.


Джерело: СБУ

Коментарі (0 шт):


Додати коментар:

Ваше ім'я (максимум 15 символів)
Анти-спам код: Оновити

Останні новини

26.06.2026
У Прилуках відзначили шістьох школярів, які повідомили поліцію про спробу вербування росіянами
Шестеро учнів з Прилук та району повідомили поліцію про спробу вербування РФ. Анонім у месенджері пропонував дітям «легкі гроші» за підпали автомобілів військових, фіксацію «прильотів» та передачу координат адміністративних будівель. За свідому громадянську позицію школярів відзначили правоохоронці. Детальніше
26.06.2026
Два ліцеї на Прилуччині отримають фінансування на оснащення навчальних кабінетів та лабораторій
Державне фінансування на оснащення навчальних кабінетів, STEM-лабораторій та лабораторій природничих наук отримають два майбутні академічні ліцеї на Прилуччині – Талалаївський та Варвинський. Детальніше
26.06.2026
У Прилуках на території гімназії №2 почались археологічні розкопки
У дворі прилуцької гімназії №2 почались археологічні дослідження. Їх проводить команда з Одеського національного університету на чолі з науковицею Ольгою Демченко. Розкопки проводять на замовлення Охоронної археологічної служби України. Детальніше
26.06.2026
Судитимуть жителя Прилук, який незаконно зберігав зброю та наркотики
У жителя Прилук вилучили 4 згортки з канабісом, пістолет та патрони. Обвинувальний акт стосовно нього направили до суду. Детальніше
25.06.2026
У Прилуках суд вкотре відклав розгляд справи Ярослава Попенка
24 червня у Прилуцькому міськрайонному суді вкотре не відбулося засідання у справі сина міської голови Прилук Ярослава Попенка, якого звинувачують у систематичному збуті наркотиків. Підсудний знову не з’явився до суду. За словами адвоката Ігоря Фесика, з квітня 2026 року його підзахисний служить у ЗСУ. Детальніше
Всі новини

Наші опитування

Яким чином ви попали на наш сайт?







Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті