![У Ніжинському краєзнавчому експонується виставка авторської ляльки відомої майстрині Лесі Терещенко](https://prk.city/foto/news_foto/202312/7351.jpg?20231207205003)
Все про сакральний і таємний світ ляльки-мотанки годинами може розповідати знана ніжинська майстриня Леся Терещенко.
Виставка її авторських ляльок ось уже місяць експонується у Ніжинському краєзнавчому музеї. А унікальна вона тим, що окрім маленьких лялечок спеціально для виставки майстриня виготовила об’ємні ростові ляльки. Це було вперше в житті зізнається Леся. Мотала основу одним разом, а одяг шила по кілька тижнів.
Авторські ляльки-мотанки Леся виготовляє ось уже 12 років. Загалом різновидів безліч, ділиться Леся.
Справжня українська лялька-мотанка виготовляється без використання голки. Основа створюється завдяки намотуванню, а для кріплення використовуються стрічки та нитки. Також, важливо, щоб лялька-мотанка мала хрестоподібний вигляд та не мала обличчя. Адже наші предки вірили, що маючи очі чи рот, мотанка могла уособлюватися із дитиною, яка нею гралася, і прив’язати до себе її душу. А це могли використати з недобрими намірами. І тому замість обличчя у ляльки-мотанки – хрест, який символізує сонце.
Сьогодні без улюбленого заняття Леся себе просто не уявляє.
Імовірно ця любов та енергетика передається і глядачам, бо виставка б’є всі рекорди відвідувань, діляться музейники.
В сакральний і таємний світ ляльки-мотанки відвідувачі ніжинського краєзнавчого ще зможуть зануритися до 10 січня.
Новини по темі:
![Внаслідок обстрілу Ніжина зруйновано дах багатоповерхівки, поранено 4 людини](/foto/news_foto/202407/7876_t.jpg)
![Автопарк ніжинського комунального підприємства поповнився сучасною технікою для прибирання тротуарів](/foto/news_foto/202407/7832_t.jpg)
![У Ніжинському пологовому презентували реалізований проект зі встановлення сонячної електростанції](/foto/news_foto/202407/7831_t.jpg)
![На Чернігівщині на базі медичних закладів відразу двох громад запрацювали сучасні кол-центри](/foto/news_foto/202407/7827_t.jpg)
![Душа мого народу. Виставка вишитих рушників у Сухополов’янській громаді](/foto/news_foto/202406/7817_t.jpg)
![«Обриси світла» - у Прилуках відкрилась виставка витинанок](/foto/news_foto/202406/7816_t.jpg)
![](/themes/responsive/images/shadow-divider.png)
Коментарі (0 шт):
Ви повинні авторизуватися на сайті для того, щоб залишати коментарі!
Останні новини
Внаслідок обстрілу Ніжина зруйновано дах багатоповерхівки, поранено 4 людини
В ніч на 26 липня агресор атакував Шахедами Ніжин. Внаслідок обстрілу зруйновано дах двоповерхового житлового будинку, який вже непридатний для проживання. Детальніше
26.07.2024
Поєднання історії та сучасності. Сокиринський професійний ліцей запрошує на навчання!
13 ліцензованих професій, необхідних на ринку праці, подальше здобуття освіти у вищих навчальних закладах, належні умови для навчання, проживання та дозвілля – у Сокиринському професійному аграрному ліцеї у розпалі вступна кампанія. Детальніше
26.07.2024
У Прилуках блокують засідання ТВК. Вп’яте без кворуму
Комісія ТВК знову не зібралася. За останній місяць це вже вп’яте. Детальніше
25.07.2024
АМКУ дозволив французькому мільярдеру купівлю lifecell
Антимонопольний комітет 25 липня схвалив заявку на покупку французькою DVL Telecom українського оператора lifecell. Детальніше
25.07.2024
Провладні депутати блокують роботу сесії у Прилуках!
У Прилуках 51-а позачергова сесія, анонсована на 25 липня не відбулася через відсутність кворуму. Цього разу її роботу проігнорували саме провладні обранці, а ось так звані опозиційні прийшли у повному складі аби голосувати за надважливі питання для життя громади. На розгляд виносилося 10 важливих питань для життя міста. Медицини, освіти, цивільного захисту. Детальніше
Всі новини